czwartek, 28 listopada 2013

Les Inconnus & skecz o Polakach

Les Inconnus to grupa komików (un humoriste), która podbiła serca Francuzów na początku lat 90. ubiegłego wieku. Trzech facetów obdarowanych wyjątkowym, dość absurdalnym poczuciem humoru (le sens de l'humour), niedbający o poprawność polityczną. Ich skecze (un sketch) stały się kultowe, szczególnie wśród pokolenia trzydziestolatków (la génération des trentainaires), którzy potrafią cytować (citer) całe fragmenty. Muszę przyznać, że zabrało mi trochę czasu, aby docenić ten rodzaj francuskiego poczucia humoru ;)


W dorobku Les Inconnus nie zabrakło polskiego akcentu! Jest nim skecz nawiązujący do bardzo popularnego we Francji teleturnieju Des chiffres et des lettres (emitowany od lat 70. ubiegłego wieku). Jednym z zadań uczestników jest ułożenie słów z podanych liter. Skecz dostępny TUTAJ


Źródło : Internet

I jak Wam się podobało? 
Au cas où, mała podpowiedź :  PC = Parti Communiste

Gorąco zachęcam Was do obejrzenia innych występów tej nieustraszonej trójki. 
Oto kilka propozycji :

4 komentarze:

 1. Super pomysł na naukę języka i poznanie szeroko rozumianej kultury kraju.

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialny pomysł, oby więcej takich :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodatkowo jest to dobry sprawdzian naszych umiejętności. Jeśli jesteśmy w stanie zrozumieć dowcip czy skecz, to znaczy, że nasz poziom jest bardzo dobry :) Oczywiście czasami dochodzą pewne nawiązania kulturowe, które można rozszyfrować, wyłącznie kiedy mieszka się za granicą, ale wszystko w swoim czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Les Inconnus! Co prawda nie wszystko rozumiem, ale wielokrotnie obejrzalam ich wszystkie skecze dostepne na youtubie. A jakie fajne maja piosenki!
  Ania

  OdpowiedzUsuń