piątek, 4 stycznia 2013

Postanowienia noworoczne 2013

Wraz z początkiem nowego roku wielu z nas stawia sobie nowe cele, w tym językowe. Aby zmotywować Was bardziej do nauki, zapraszam do lektury dwóch postów :

Jako bonus podaję link do zabawnej piosenki, w sam raz na czasie, zatytułowanej "Bonnes résolutions". Miłego słuchania! 


Źródło : Internet5 komentarzy:

 1. Do nauki słówek polecam program Profesor Pierre - Słownictwo. Nie jest to tradycyjny kurs lecz aplikacja do powtarzania słówek dzięki któremu nie zapomina się słówek. Korzystam z wersji do francuskiego i angielskiego i dzięki nim moje słownictwo jest na całkiem niezłym poziomie. Tylko żeby efekty były skuteczne to trzeba spędzić z programem dziennie 20 min lub nawet więcej (zależy czy zapominamy dużo słówek to wtedy intensywność programu wzrasta i trzeba uczyć się więcej). Więcej poczytajcie sobie w googlach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moi uczniowie też sobie chwalą ten program. Ewentualnie można ściągnąć darmowy program Anki. Zasada taka sama, tylko samemu trzeba tworzyć bazę danych.

   Usuń
 2. Skoro polecamy programy do nauki słówek to jak ktoś ma smartfona z systemem Android to może ściągnąć z Google Play darmowy program EduKoala. Dzięki nim uczymy się słówek za każdym razem kiedy chcemy odblokować ekran telefonu. Też ciekawa idea ale ja i tak wolę Profesora Pierre'a ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do nauki slownictwa nie ma chyba nic lepszego od serii
  ,,Vocabulaire progressif du Francais" to podobne do ,,English Vocabulary in Use" Cambridge do nauki j.ang. Zarowno pojedyncze slowka,zdania czy zwroty sa tam bardzo dobrze przedstawione. Szkoda tylko ze potrzeba do niej nauczyciela bo jest cala po francusku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To także i moja ulubiona seria. Sama się z niej uczyłam na studiach i teraz uczę z niej moich uczniów :)

   Usuń