wtorek, 3 września 2013

Testy różnicujące poziom A1 - recenzja

Nowy rok szkolny właśnie się zaczął. Czy wiecie jaki jest Wasz poziom znajomości języka francuskiego? Może macie ochotę to sprawdzić?

Chciałabym przedstawić książkę, która pozwoli  ocenić, czy udało Wam się opanować język francuski na poziomie A1 (zgodnie z europejskimi wytycznymi). Przeznaczona jest głównie dla uczniów rozpoczynających naukę w gimnazjum, by sprawdzić czego nauczyli się w szkole podstawowej, ale również dla osób, które uczą się samodzielnie lub na prywatnych lekcjach. Polecam ją wszystkim nauczycielom, którzy pragną przetestować umiejętności językowe swoich uczniów.

Książka składa się z 5 testów (każdy po 20 pytań), które pozwalają zbadać Wasze kompetencje z zakresu słownictwa, gramatyki, rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz wypowiedzi pisemnej. Do książki dołączona jest również płyta CD oraz klucz do testów. Wszystkie polecenia sformułowane zostały w języku polskim, a pytania otwarte zostały opatrzone przykładowymi odpowiedziami, więc spokojnie można z tą książką pracować samemu w domu, bez pomocy nauczyciela!


Zalety książki "Testy różnicujące poziom A1 język francuski":
- idealna zarówno do pracy w klasie jak i do samodzielnej pracy w domu
- dobrej jakości nagrania
- prosty i szybki system sprawdzania odpowiedzi 
- przystępna cena (więcej TUTAJ)

Pozwoliłam sobie zeskanować wybiórczo kilka ćwiczeń, aby przybliżyć Wam formułę tej książki. Plik do ściągnięcia TUTAJ


Za książkę dziękuję wydawnictwu Nowela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz