poniedziałek, 16 lutego 2015

Mój kanał YouTube

Drodzy Czytelnicy!

Zapraszam Was na mój kanał YouTube dostępny pod taką samą nazwą jak blog, czyli O Francji, Francuzach i języku francuskim.

Po co go utworzyłam?

Przede wszystkim, żeby dzielić się z Wami muzyką. Od czasu do czasu udostępniam na Facebooku różne piosenki i stwierdziłam, że można byłoby z nich tworzyć playlisty (raz na miesiąc lub raz na dwa miesiące) :)

Oraz żeby w końcu zrobić porządek z kanałami do nauki języka francuskiego, z których korzystam. 


Kanał dopiero raczkuje, więc proszę o wyrozumiałość ;)

Do tej pory utworzyłam dwie playlisty :

1. z piosenkami, które ukazały się na FB na przełomie stycznia i lutego (kliknij TUTAJ)
2. z piosenkami laureatów francuskich nagród muzycznych (Victoires de la musique 2015) rozdanych w zeszłym tygodniu (kliknij TUTAJ

Tutaj szczególnie dziękuję za inspirację autorce bloga Madou en France. Jeśli chcecie poczytać więcej o ceremonii Victoires de la musique, koniecznie odwiedźcie jej bloga (kliknij TUTAJ).

Jeśli podoba Wam się ten pomysł i chcielibyście, żeby na blogu i Facebooku było więcej muzycznych akcentów, zostawcie komentarz lub kliknijcie w opcję poniżej "J'aime". Będę Wam bardzo wdzięczna za informację zwrotną :) 

Miło mi ogłosić, że projekt został przegłosowany ponad 60 lajkami tutaj i na FB :) Pojawili się już nawet pierwsi subskrybenci  w liczbie 19 osób :) 

14 komentarzy:

 1. Cieszę się, że mój wpis zainspirował Cię do stworzenia swojego kanału YT :) dodałam do subskrypcji i zmykam posłuchać sobie Twoich propozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł. :) Na pewno wiele osób znajdzie coś przydatnego. A może z czasem nawet stworzysz jakiś własny filmik/lekcje z językiem francuskim w roli głównej. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sądzę, że jest wiele osób, które by chętnie oglądały takie filmiki. Może nie tyle lekcje co jakieś krótkie "słuchowiska", nie wiem jak to nazwać, jak już wcześniej mówiłam, nie umiem obsługiwać zbyt dobrze Youtuba ani nie zagłębiam się w wyszukiwania, ale póki co nie widziałam wielu filmików z dobrym francuskim na poziomie A2-B2, czyli takim, że osoba ucząca się jeszcze wymaga "specjalnego traktowania", żeby były dobrze zrobione, na ciekawe tematy, z dobrą jakością dźwięku, itp.. Oglądałabym!!! / Słuchałabym!!

   Usuń
 3. Słucham sobie właśnie :) super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytając twój wpis przypomniała mi się audycji w polski radiu na temat piosenki francuskiej. Być może jest już Tobie i innym znana. Oto link:
  https://www.facebook.com/France.Pologne/posts/10204064791393021
  Tomek

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej!! Ja bardzo zainteresowana, bo wciąż poszukuję francuskich muzycznych inspiracji. Jednak bym zasugerowała jedną rzecz - żebyś nowo dodawane piosenki nadal "reklamowała" na Facebooku, nie jestem "youtuberką" i nawet nie mam konta, więc nie zrobię subskrypcji na Youtubie, ale jestem fanką na Facebooku i oczywiście wchodzę regularnie na bloga :)

  PS. Moje przemyślenie dnia: Chyba nigdy nie przeczytam wszystkich wpisów z Twojego bloga!! Masz ich tyyyyle :) I często jedne łączą się z drugimi poprzez linki :) Chciałabym kiedyś móc powiedzieć, że je przeczytałam wszystkie!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Taki jest plan :) Najpierw FB, później zestawienie na YT. Na pewno nic Cię nie ominie!

   PS Jeśli tego dokonasz, dostaniesz ode mnie własnoręcznie wykuty medal ;)

   Usuń
  2. Tak właśnie się ostatnio też zastanawiałam, jak to się stało, że mieszkasz we Francji? Jeśli to nie jest tajemnica :) Nie wiem czy jest jakiś wpis na ten temat?... :)

   Usuń
  3. Miłość, moja droga, miłość ;)

   Usuń
  4. To tak jak u mnie z Hiszpanią... I wszystko jasne. :)

   Usuń