piątek, 28 października 2016

Halloween & la Toussaint

Uwaga! Będzie strasznie! Będzie smutno! Jesteście gotowi? Zapraszam na małą powtórkę wpisów związanych z Halloween i z Dniem Wszystkich Świętych, czyli la Toussaint (tous - wszyscy, saint - święty). Będzie dużo ciekawego i praktycznego słownictwa oraz kilka ciekawostek kulturowych.HALLOWEEN

- Chcecie poznać straszne słownictwo? Dowiedzieć się jak jest po francusku wilkołak, trumna czy nawiedzony dom? Kliknijcie TUTAJ Słówek możecie uczyć się tradycyjnie z kartką w ręku lub za pomocą aplikacji Quizlet. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie we wpisie.

- Nie wiecie jak powiedzieć po francusku cukierek czy psikus, zajrzyjcie TUTAJ.

- Chcecie przebrać się za Śmierć ale nie wiecie jak takie przebranie nazywa się po francusku? TEN krótki wpis wszystko Wam wyjaśni i pozwoli straszyć sąsiadów do woli ;) 

 LA TOUSSAINT

-  Czy wiecie, jak Francuzi obchodzą Dzień Wszystkich Świętych? Znacie różnice między cmentarzem francuskim a polskim? Kilka kulturowych ciekawostek znajdziecie w TYM wpisie.

-  Mieliście okazję zwiedzić paryski cmentarz Père Lachaise?  Jeśli nie, to możecie zrobić to w Internecie. Link do oficjalnej strony cmentarza oraz kilka moich osobistych wspomnień z wizyty w tym miejscu znajdziecie TUTAJ.

- Wychodzę z założenia, że ucząc języka, należy poruszać wszystkie tematy : i te wesołe i te smutne. Dlatego przygotowałam dla Was dossier śmierć i żałoba do ściągnięcia TUTAJ


Klikajcie, czytajcie, uczcie się nowych słówek! 

A na koniec mała ciekawostka językowa :D

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Czujesz niedosyt?
Zajrzyj na Facebook, Youtube lub Quizlet :) 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz