sobota, 2 lipca 2011

Marc Levy czyli lekka lektura na lato

Jest jednym z najbardziej poczytnych pisarzy we Francji. Posiada na swoim koncie 15 książek i krąg wiernych czytelników. Tworzy literaturę łatwą i przyjemną, w sam raz na wakacje, skierowaną myślę głównie do kobiet. Kilka z jego książek zostało przetłumaczonych na język polski, ale osobom, które władają językiem francuskim w stopniu średnio zaawansowanym i zaawansowanym radzę sięgnąć po oryginały. Język jest stosunkowo prosty (przynajmniej w tych książkach, które czytałam), jest bardzo dużo dialogów, a co za tym idzie mało opisów z użyciem literackiego czasu "passé simple", który czasami może utrudniać zrozumienie. 

Marc Levy

Z mojej strony mogę polecić Wam dwie książki tego pisarza.
Powieść "Et si c'était vrai .." (wydana w Polsce pod dwoma tytułami "A jeśli to prawda" i "Jak w niebie") w bardzo wielkim skrócie opowiada historię mężczyzny, który zakochuje się w ... duchu. Książka ta odniosła tak duży sukces, że na jej podstawie nakręcono film "Jak w niebie", w którym w główne role wcielają się Reese Witherspoon i Mark Ruffalo. 


Drugą powieścią jest "Toutes ces choses qu'on ne s'est pas dites" (polski tytuł "Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć"). Historia przedziwnej relacji ojca z córką z wątkiem miłosnym w tle. Tutaj znajdziecie jej fragmenty.


2 komentarze:

 1. To ja proszę o przesłanie tych fragmentów na e-maila asia.20064@wp.pl.
  Czy te książki w orginale są do kupienia w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie jestem na urlopie z dala od mojego komputera, więc jeśli zapomnę, to proszę się jeszcze przypomnieć:) Myślę, że książki w oryginale są do zdobycia. Proszę szukać w francuskich księgarniach językowych, np. w Edukatorze w Krakowie. Prowadzą również sprzedaż wysyłkową. Pozdrawiam :)

   Usuń