środa, 5 września 2018

Kurs "Listy z Francji"

Salut frankowariaci! 

Stworzyłam dla Was kurs pisania, jakiego jeszcze nie było 😉 Nie będziemy pisać wypracowań! Nie będziemy pisać rozprawek! 😛 Będziemy pisać do siebie listy! Listy elektroniczne 😍 Piszecie do mnie list, ja go poprawiam, a następnie przygotowuję spersonalizowaną odpowiedź, która zachęci Was do napisania kolejnego listu. 

Poziom kursu: A2 i wyżej

-----------------------------------------
CO ZAWIERA KURS?
-----------------------------------------

4 LISTY (każdy po 250 słów) - piszesz je w dokumencie Word, a następnie wysyłasz do mnie pocztą elektroniczną na adres jholosyniuk[małpa]poczta.onet.pl

4 KOREKTY - korektę Twojego listu robię w postaci komentarzy (dymków) na marginesie; jeśli zaistnieje taka potrzeba (np. jakiś błąd często się powtarza), wysyłam dodatkowe ćwiczenia (+ odpowiedzi do nich)

4 ODPOWIEDZI - każda odpowiedź jest spersonalizowana; oprócz potocznego słownictwa przemycam w niej ciekawostki z Francji i nawiązuję do mojego życia, oraz inspiruję tematycznie do napisania kolejnego maila 

PRZYKŁAD KOREKTY I ODPOWIEDZI ZNAJDZIESZ  => TU <=

-----------------------------------------
DLA KOGO JEST KURS ?
-----------------------------------------

Kurs jest dla Ciebie, jeśli chcesz:
- nauczyć się lepiej pisać po francusku,
- dowiedzieć się, jakie popełniasz błędy i je wyeliminować,
- poćwiczyć rozumienie tekstu pisanego,
- nauczyć się nowego życiowego słownictwa (język potoczny, idiomy, popularne konstrukcje),
- poznać mnie lepiej (to taki miły skutek uboczny 😆).

-----------------------------------------
ILE TRWA KURS ?
-----------------------------------------

Kurs trwa 4 tygodnie, czyli 1 list na tydzień lub 8 tygodni, czyli 1 list na 2 tygodnie - to Ty decydujesz, która opcja bardziej Ci odpowiada. 

W trakcie trwania wymiany korespondencji, odpowiem na każde Twoje pytanie związane z korektą lub dodatkowymi ćwiczeniami gramatycznymi. 

-----------------------------------------
ILE KOSZTUJE KURS ?
-----------------------------------------

Pakiet, czyli 4 listy + 4 korekty + 4 spersonalizowane odpowiedzi + ewentualne ćwiczenia, kosztuje 219 zł. Wystawiam faktury. Możliwość płacenia w EUR i przez PayPal.

Do tej pory miały miejsce dwie edycje:
- edycja I - lipiec 2018
- edycja II - wrzesień 2018 - UWAGA! zapisy trwają do niedzieli 9 września

-----------------------------------------
OPINIE KURSANTÓW
-----------------------------------------

Iwona napisała:
"Kurs spełnił moje wszystkie oczekiwania. Jestem z niego bardzo zadowolona. Tematyka była dla mnie ciekawa. Podobało mi się słownictwo. Wszystko w korektach było dla mnie jasne. Jedyne co to miałam problem z terminem (1 list tygodniowo), ale myślę, że to bardziej mój problem z organizacją czasu 😀 Podsumowując, dziękuję bardzo za kurs i jestem z niego bardzo zadowolona 😊"

Marta napisała:
"W kursie pisania uczestniczyłam z przyjemnością i entuzjazmem. Zorganizowanie kursu i jego formuła to świetny pomysł! Pisanie listów do istniejącej osoby, czyli do prawdziwej Justyny :-) (a nie wyimaginowanego adresata choćby miałby to być przyjaciel) jeszcze bardziej zachęca do pisania i pobudza wyobraźnię. Wspaniałe jest także to, że w odpowiedzi dostaje się nie tylko swój własny pokreślony (tzn. poprawiony ) list, ale i list od Justyny. Korzyść podwójna. Zachęcam do uczestnictwa i sama będę próbowała znów, jeśli Justyna zdecyduje się na kolejną edycję kursu."

 ----------------------------------

Jeśli znacie kogoś, komu ten kurs mógłby się przydać, koniecznie wyślijcie mu linka.


Chociaż ostatnio rzadziej publikuję posty na blogu, cały czas prężnie udzielam się na Facebooku - KLIK , a ostatnio nawet na Instagramie - KLIK

Jest już nas ponad 9 tysięcy frankowariatów 😱


1 komentarz:

  1. Bardzo fajna metoda nauki poprzez listy. Dobre jest też to, że jeśli ktoś powtórzy zbyt wiele błędów to dosyła Pani takiej osobie dodatkowe ćwiczenia. Jest to dobra metoda, bo taka osoba musi zrozumieć ten błąd i wiedzieć, że w danej sytuacji ma go nie popełniać, a ćwiczenia tylko utrwalają pamięć. Dla poziomu A2 takie ćwiczenia są jak najbardziej wystarczające. W naszej szkole stosujemy podobne metody. Oby tak dalej !

    OdpowiedzUsuń