środa, 17 kwietnia 2013

Carla Bruni - nowy album

Pierwszego kwietnia wyszedł kolejny (dokładnie czwarty) album Carli Bruni-Sarkozy zatytułowany "Little French Songs".  Płyta była już gotowa dużo wcześniej, ale artystka wstrzymała się z jej wydaniem ze względu na karierę polityczną jej męża, byłego prezydenta Francji. Album był szeroko komentowany we francuskich mediach, głównie za sprawą dwóch utworów: "Mon Raymond" (piosenka miłosna napisana specjalnie dla Nicolas Sarkozy'ego) i "Pingouin" (czyli "Pingwin" - plotki głoszą, że jest to piosenka o samym François Hollandzie). 
Jeśli chodzi o artystyczną stronę płyty, Carla po raz kolejny stawia na delikatne, przyjemne dla ucha melodie oraz na teksty, w których nie boi bawić się słowem.
Jeśli macie ochotę poznać zawartość tej płyty oraz poćwiczyć trochę rozumienie ze słuchu, zapraszam do wysłuchania wywiadu, którego Carla udzieliła dla radia RTL (nagranie dostępne TUTAJ). Można dowiedzieć się z niego wielu ciekawostek oraz posłuchać dość sporych fragmentów piosenek.

Singiel promujący płytę : "Chez Keith et Anita" (W domu u Keitha i Anity)"Mon Raymond" (Mój Raymond)


"Pingouin" (Pingwin) - piosenka dostępna TUTAJ

"J'arrive à toi"3 komentarze:

  1. Zjawiskowa, piękna i utalentowana , moja ulubiona Carla Bruni :) dziękuję Pani Justyno :)

    OdpowiedzUsuń
  2. no coz, bede zmuszona kupic kolejny album Carli, gdyz bardzo lubie jej muzyke!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę się przyznać, że ostatnio mam mieszane uczucia, co do jej twórczości. Muzycznie mam wrażenie jakbym słuchała jej starych albumów a nie nowego. Ale może taki właśnie jej urok :) Natomiast jeśli chodzi o teksty, jak zwykle inteligentne i z poczuciem humoru :)

    OdpowiedzUsuń