wtorek, 22 stycznia 2013

J'aime le francais

Wszystkich adeptów Facebooka zapraszam na stronę grupy społecznościowej J'aime le francais, którą niedawno odkryłam. Znajdziecie na niej méli-mélo ciekawostek na temat Francji i języka francuskiego (zdjęcia, rysunki, filmiki, etc.). Z pewnością nauczycie się paru nowych słówek i dowiecie się czegoś nowego na temat Francuzów i ich kultury.


un méli-mélo = miszmasz
Oba rysunki pochodzą ze strony J'aime le francais.

8 komentarzy:

 1. Dzień dobry.
  Czy mogłaby mi Pani podpowiedzieć, co zrobić aby czytać płynnie? Francuskiego zacząłem uczyć się niedawno, największy problem sprawia mi właśnie płynne czytanie. Pamiętam reguły wymowy wyłożone w moim podręczniku, ale wiele słów, na które się natykam, nie pasuje do tych regułek, wymawia się je jakoś inaczej.

  Może mi więc Pani polecić jakąś metodę, które szybko sprawi, że będę czytał płynnie? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

  --------------------

  Umieściłem ten komentarz pod jednym z poprzednich wpisów ale dzisiaj mnie oświeciło, że najczęściej autorzy blogów nie wracają do starych i dlatego postanowiłem skopiowac i wkleić go tu, żeby został zauważony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba dużo słuchać tekstów z transkrypcją.
   W czytaniu może pomóc np magazyn Francais Present (można kupić w Empiku) - mają artykuły przygotowane specjalnie dla uczących się języka i do części jest zawsze przygotowane nagranie (czytane przez Francuza/Francuzkę). Polecam.
   W w przypadku niemieckiego podobne rzeczy szykuje Deutsche Welle i pewnie dla francuskiego też jakiś instytut udostępnia takie materiały.

   Usuń
 2. Dziękuje za stronę! na pewno się przyda !

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobra strona, też odkryłam ją niedawno i to dzięki stronie do języka angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń