środa, 25 stycznia 2012

10 nominacji do Oscara !!!

"The Artist" jest francuskim filmem nominowanym w tym roku do Oscara w 10 kategoriach, m.in. najlepszy film, aktor, reżyser, scenariusz !!! Według ekspertów ma duże szanse na zdobycie przynajmniej jednej statuetki. Jest to czarno-biały film niemy opowiadający o życiu hollywoodzkiej gwiazdy niemego kina - George'u Valentinie. Odtwórcą głównej roli jest Jean Dujardin. Myślę, że na początku jego kariery nikt nie przypuszczał, że będzie on kiedyś kroczył po czerwonym dywanie. Zaczynał jako kabareciarz. Później grywał w kasowych francuskich komediach. Ogromny rozgłos przyniósł mu udział w serialu "Un gars, une fille" (odpowiednik serialu "Kasia i Tomek"), dzięki któremu stał się ulubieńcem Francuzów. Następnie zaczął grywać w bardziej ambitnych produkcjach.
Nominacja do Oscara mówi sama za siebie, więc nie ma chyba większego sensu rozpisywanie się nad walorami tego filmu. Skorzystajcie z tej rzadkiej okazji obejrzenia zagranicznego filmu bez bariery językowej:) Polska premiera przewidziana na koniec lutego.

 un film muet - film niemy
un film en noir et blanc - film czarno-biały 
une nomination - nominacja
obtenir un oscar - otrzymać oscara  


2 komentarze:

  1. Swoją drogą coś jest intrygującego w fakcie, że wspólna praca przy 'Un gars, une fille' połączyła serialowe duety (zarówno polski, jak i francuski) w duety na życie... :) Jednym z ciekawszych filmów, jaki widziałam z Jean Dujardin jest może trochę mniej znany film - "Le bruit des glaҫons"...polecam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurcze, kiedyś zaczęłam go oglądać, ale przegapiłam początek, i niestety nie potrafiłam się już wciągnąć w historię. Muszę do niego wrócić przy najbliższej nadążającej się okazji.

    OdpowiedzUsuń